רכישת נדל”ן בארה”ב מכינוס נכסים

שוק הנדל”ן בארה”ב ידוע כאהוב על משקיעים מקומיים וזרים כאחד. ההזדמנויות קיימות בשפע והסכומים המדוברים נחשבים לזולים יותר ממדינות אחרות. משקיעים ישראלים רבים בוחרים להשקיע בנדל”ן בארה”ב וכך ליצור לעצמם הכנסה נוספת והזדמנויות עסקיות משתלמות למדי. בין מגוון אפשרויות ההשקעה קיימת האפשרות של רכישת נדל”ן בארה”ב מכינוס נכסים. מדובר באפשרות שיכולה להיות משתלמת למדי, כל עוד מקפידים לבצע אותה בצורה שקולה ולאחר בחינת כל האפשרויות. עו”ד שחר שוורץ, מומחה להשקעות נדל”ן בארצות הברית, ישמח ללוות אתכם בכל ההליכים הבירוקרטיים – החל מבחירת נכס מניב ועד לבדיקת כל הנהלים והחוקים המשפטיים.

רכישת נדל”ן בארה”ב מכינוס נכסים – איך עושים את זה נכון?

אין ספק שרכישת נכס מכינוס נכסים יכולה להיות משתלמת בהרבה מרכישת נכס מאדם פרטי. המחירים הם בדרך כלל נמוכים יותר, מה שעשוי להביא הזדמנויות נדל”ן בארה”ב ואפשרויות לרווחים גדולים. אז איך מוודאים שאכן מדובר בהשקעה משתלמת? חשוב להבין כי חוקי כינוס הנכסים הם שונים ממדינה למדינה בארה”ב וכך גם ההליכים הבירוקרטיים הכרוכים בקניית הנכס. קודם כל יש לבדוק מהם החוקים החלים במדינה בה הנכס קיים, שנית יש לבדוק מי מוכר את הנכס (האם זה מתווך, האם עורך דין, האם בעל החוב), כמו כן צריך לבדוק מה בדיוק כולל תהליך המכירה וכמה זמן זה עתיד לקחת. רק לאחר בחינת כל השאלות הללו תוכלו לדעת האם הרכישה תהיה משתלמת עבורכם או שמא כדאי לפנות לאפיקי השקעה שאינם מכינוס נכסים.

רכישת נדל"ן בארה"ב מכינוס נכסים
רכישת נדל"ן בארה"ב מכינוס נכסים

רכישת נדל”ן בארה”ב מכינוס נכסים – יתרונות

על אף שמדובר בהליך בירוקרטי שיכול להיות מורכב, יש לרכישה מסוג זה יתרונות רבים. היתרון הבולט ביותר הוא כמובן מחירו של הנכס שעתיד להיות נמוך יותר מנכסים אחרים. יתרון נוסף נעוץ בעובדה שלרוב בית המשפט (או גורמי חוק אחרים) מעורבים בתהליך רכישה מכינוס נכסים, דבר המקנה יציבות גדולה יותר לעסקה. בכל מקרה קניית נכס בארצות הברית צריכה להיות מלווה על-ידי מומחה להשקעות בארה”ב שבקיא בחוקי המקום ובפרמטרים נוספים שישפיעו על אפשרויות הרווח.

חסרונות ברכישת נדל”ן מכינוס נכסים

כמו בכל דבר אחר, לצד היתרונות הקיימים ישנם גם אי אלו חסרונות בהשקעה בנדל”ן שנמצא בכינוס נכסים. החיסרון הבולט הקיים במקרה זה הוא ההליך הבירוקרטי שעלול להתארך ולהיות מורכב מהרגיל. לוחות הזמנים בתהליך של קניית נדל”ן מכינוס נכסים מושפעים ממספר גורמים, כך שהם אינם תלויים אך ורק בכם ובמוכרי הנכס (כמו במקרים אחרים). יהיו פעמים שההליך יתארך באופן ארוך מהרגיל, דבר שישליך גם על כדאיות העסקה.