קניית נכס בארה"ב

קניית נכס בארה”ב

שחר שוורץ בידיעות הגליל

שחר שוורץ העוסק בייעוץ וליווי עסקאות של רכישת דירות בארה”ב על ידי ישראלים מתראיין לעיתון “ידיעות הגליל” ומספר לכתבת מורן גורן על גל של התעניינות ברכישת דירות להשקעה בארה”ב וזאת לאור העובדה שמחירי הדירות בארה”ב באזורים האטרקטיביים נמוכים בהרבה בהשוואה לדירות בישראל.

לאחרונה עלה המיסוי על דירות להשקעה בישראל ל 8-10% וכפועל יוצא מכך החל גל של התעניינות ברכישת דירות להשקעה בארה”ב. קניית נכס בארה”ב מוכיחה את עצמה כמשתלמת לעומת השקעה בנדל”ן בישראל, זאת לאור מחירי דירות נמוכים באזורים אטרקטיביים ותשואות שנתיות גבוהות מהשקעה בנכסים אלו (גובה תשואה ממוצעת עומד על 10%).

קניית נדל"ן בארה"ב

עו”ד שחר שוורץ הוא מומחה להשקעות נדל”ן בארה”ב ועומד בראש חברת Schwartzs המתמחה בייעוץ משפטי ופיננסי עבור השקעות בנדלן בארצות הברית. שחר שוורץ מלווה משקיעים המעוניינים לבצע קניית נכס בארה”ב לאורך כל תהליך הרכישה: משלב בחירת נכס מתאים, ועד להשלמת הרכישה בפועל.

משקיעים בחוכמה – קניית נכס בארה”ב

בכתבה חולק עו”ד שחר שוורץ מספר טיפים לביצוע קניית נכס בארה”ב. על מנת להניב את הרווחים הרצויים חשוב לדעת מספר דברים.

שלב איתור הנכס – גובה תשואה ממוצעת מהשקעה מנכסים בארה”ב עומד על 10%. עם זאת, ישנם ערים ואזורים בארה”ב המתאפיינים בתשואות נמוכות ותשואות ממוצעות גבוהות יותר. לדוגמא, באפלו – 10-14%, קליבלנד אוהיו 10-14%, ניו יורק 4-5%, פאנמה סיטי 10-14%, סרוסטה 8-13%, ניו ג’רסי 5-7%.

התקשרות עם חברה מקומית להשקעות נדל”ן – חשוב לעבוד עם חברה אמינה. חברת Schwartzs נמצאת בקשר שוטף עם חברות מקומיות שאפשר לסמוך עליהן – עו”ד שחר שוורץ מקשר בין הלקוח המשקיע לבין חברות מקומיות אלו וממליץ על החברה המתאימה ביותר לצורך כך.

השלב המשפטי הפיננסי – בשלב זה של קניית נכס בארה”ב מטפל שחר שוורץ בשלל האספקטים הפיננסיים ומשפטיים הכרוכים בתהליך הרכישה: התקשרות מול רשויות המס, קבלת אישורים להעברת כסף לארה”ב, קבלת פטור ממס על הוצאת כסף מישראל לארה”ב, התקשרות מול רואה חשבון ישראלי ורואה חשבון אמריקאי, מעבר על חוזים, רישום הנכס, טיפול בסוגיית הביטוח, איתור שוכרים (בעזרת חברת הניהול של הנכס בארה”ב).

גובה הון עצמי לצורך קניית נכס בארה”ב

משקיע המעוניין לבצע קניית נכס בארה”ב זקוק להון עצמי בגובה 55,000$ לפחות. מי שאין ברשותו ההון הנדרש יכול לקחת משכנתא בארה”ב.

כחלק מהרצון לתמוך ולעודד משקיעים בנדל”ן בארה”ב, הקים בימים אלו עו”ד שחר שוורץ מיזם המעניק אפשרות לישראלים לקבל הלוואות עד 80% משווי הנכס לרכישת יחידות דיור בארה”ב. בשירות ייחודי זה יוכלו להיעזר משקיעים המתקשים לקבל הלוואה מהבנקים האמריקאים.

ממה כדאי להיזהר בקניית נכס בארה”ב?

שחר שוורץ מזהיר משקיעים מפני עסקאות שנראות טוב מדי. דוגמא לעסקאות כאלה הן עסקאות המבטיחות מראש תשואה לשנתיים, עסקאות בעלות תשואות גבוהות במיוחד, עסקאות המבטיחות שכר דירה בצ’קים מראש לשנתיים וכו’.

פעמים רבות עסקאות מתבררות כעסקאות עוקץ. חברות מקומיות מנצלות את זה שהמשקיע לא מגיע פיזית לאתר הרכישה ואין ביכולתו לזהות את הבעיות שיש בו: כך נרכשים נכסים בסכומים כפולים מהשווי האמיתי שהנכס שווה.

על מנת להימנע מעסקאות עוקץ יש לקרוא היטב את החוזים, לבקר בנכס הנרכש או לעבוד עם חברת Schwartzs שתלווה אתכם לאורך כל תהליך הרכישה ותמנע מצב של השקעה לא כדאית.