סוגי בתים למכירה בארצות הברית

רוב סוגי הבתים למכירה בארצות הברית, הינם בתים פרטיים להשקעה. הקונה קונה בית פרטי, לעיתים ישקיע בשיפוץ ולאחר מכן ישכיר את הנכס. הרווח הוא מדמי השכירות אותם יקבל מדי חודש על הנכס. ישנם סוגים שונים של בתים למכירה שכדאי להכיר:

סוגי בתים למכירה בארצות הברית

בתים למכירה באזור שוקק חיים ומבוקש:

ישנם בתים אותם ניתן לרכוש באזורים פעילים ושוקקי חיים. אזורים אלו, הינם אזורים מרכזיים במדינות המרכזיות בארצות הברית. באזורים אלו יש מרכזי מסחר פעילים, תעסוקה מפותחת, וחיי תרבות וחינוך פורחים. לרוב, אזורים אלו יהיו קרובים גם לאוניברסיטאות הגדולות בארצות הברית. באזורים אלו, מרוויחים מהר על ההשקעה, משום שקל למצוא שוכרים המעוניינים לשכור את הבית שקנית.

בתים למכירה באזור לא מפותח, אך בעל פוטנציאל:

ישנם בתים פרטיים, אותם רוכשים באזורים לא מפותחים מספיק, אך לאותו אזור יש תוכניות פיתוח. אותו אזור, יהיה אזור שקט, ולא מפותח מספיק מבחינת אזורי מסחר ותעסוקה וחיבור לתחבורה הראשית. כאשר קונים דירה באזורים כאלו, חשוב לקנות דירה רק אם יש תוכניות פיתוח שכבר עברו תהליכי אישור. תוכניות אלו יהיו לרוב בניית קו רכבת או שדה תעופה, בניית מרכז מסחרי, ועוד. לעיתים, יש פוטנציאל של תשואה גדולה באזורים אלו, משום שבעת רכישת הנכס מחיר הנכס הינו נמוך ביותר, ואחרי עשר- חמש עשרה שנה, אפשר למכור את הנכס במחיר הגבוה לפעמים בכפולות של 3 או 4, ממחיר הנכס בעת הרכישה.

רכישת דירה בתוך בניין מגורים בעיר הגדולה:

סוג נוסף של נכס לרכישה, הוא רכישת דירה בתוך בניין מגורים. נכס זה, כדאי לרכוש במדינות המרכזיות, ובערים הגדולות. בדרך כלל, דירה בתוך בניין מגורים מתאימה למעונות סטודנטים. יתרון מסויים שיש בדירה לסטודנטים, הוא שלא תמיד יש צורך להשקיע בשיפוץ ראשוני של כל הדירה. אולם, כאשר משכירים לשוכרים מתחלפים, חשוב למצוא חברה המנהלת את הנכס. רכישה של נכס בבניין מגורים, תחייב הוצאות של תשלומי ועד בית, ודאגה לשמירת יחסים תקינים עם השכנים. מומלץ לבדוק היטב באופן אישי מי השוכרים שישכרו את הדירה.